środa, 23 grudzień 2020 14:38

Życzenia świąteczne

„Jest taki dzień bardzo ciepły choć grudniowy,

                                        Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszystkie spory,

                                        Jest taki dzień, w który radość wita wszystkich.

                                       Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski”

W związku z wymogiem posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego, którego nie posiada Zarząd ROD, uprzejmie informuję, że wnioski o wycinkę drzew i krzewów ozdobnych podlegających uzyskaniu zgody, zgodnie z § 71 ust. 2 pkt. 1 Regulaminu ROD należy składać listownie bezpośrednio do Urzędu Gminy w Purdzie, natomiast drugi egzemplarz przekazać Zarządowi ROD w postaci skanu na adres poczty elektronicznej Zarządu ROD lub pocztą tradycyjną. Wniosek o wycinkę można pobrać z zakładki "Dokumenty do pobrania".

środa, 09 grudzień 2020 19:21

Zakończono remont hydroforni nr 1

W dniu 25.11.2020 r. dokonano odbioru prac remontowych przy hydroforni nr 1. Zdjęcia tego obiektu zamieszczono w zakładce Inwestycje. Jeżeli chcesz je oglądnąć kliknij Tutaj

niedziela, 06 grudzień 2020 16:26

Bioróżnorodność w ogrodzie i na działce

W dniu 03.12.2020 r. Krajowa Rada PZD uchwałą nr 5/VII/2020 przyjęła Program PZD "Bioróżnorodność na działkach w ROD". Jego podstawowym założeniem jest propagowanie postaw proekologicznych wspierających utrzymanie i rozwój bioróżnorodności na działkach i w ogrodach oraz wzrost świadomości społecznej na temat bioróżnorodności w ogrodzie. Treść programu poniżej.

niedziela, 15 listopad 2020 16:42

Zmontowano kolejnych 10 stołów ogrodowych

Zgodnie z planem inwestycji i remontów na 2020 r. zakończono realizację zadania inwestycyjnego nr 10 tj. budowę 10 stołów ogrodowych z materiału zakupionego w 2019 r. Mamy wrażenie, że w kolejnym sezonie zorganizujemy uroczystość Dnia Działkowca i ze stołów tych skorzystają działkowcy. Realizację tego zadania możemy zobaczyć TUTAJ

Sukcesywnie prowadzone są prace przy ogrodzeniu zewnętrznym ogrodu. Zwieńczeniem pewnego etapu jest wykonanie i montaż bramy wjazdowej w sektorze II. W miejsce wcześniejszej tzw. Zielonej Bramy zamontowano na nowo bramę, również w kolorze zielonym. Tuż za bramą zamontowano tablicę ogłoszeniową.

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij TUTAJ

sobota, 07 listopad 2020 20:36

Nie lekceważmy zagrożenia

Drodzy działkowcy i sympatycy naszego Ogrodu. Nie lekceważmy obecnego stanu epidemiologicznego. Wiadomość przykra: mamy już wiedzę, że co najmniej troje działkowców jest zarażonych koronawirusem i chorobę przechodzą objawowo. W związku z tym, że osoby te w ostatnim miesiącu nie przebywały na terenie ogrodu z ich powodu nie zaistnieją nowe zagrożenia.

niedziela, 01 listopad 2020 11:40

Porządkowanie działki

Jesień, zima i wiosna to dobry okres czasu na porządkowanie terenu działki. Zakończone zostały prace uprawowe, warzywa i owoce powędrowały do spiżarni, pora zająć się przeglądem drzew i krzewów owocowych oraz ozdobnych.