niedziela, 15 listopad 2020 16:42

Zmontowano kolejnych 10 stołów ogrodowych

Zgodnie z planem inwestycji i remontów na 2020 r. zakończono realizację zadania inwestycyjnego nr 10 tj. budowę 10 stołów ogrodowych z materiału zakupionego w 2019 r. Mamy wrażenie, że w kolejnym sezonie zorganizujemy uroczystość Dnia Działkowca i ze stołów tych skorzystają działkowcy. Realizację tego zadania możemy zobaczyć TUTAJ

Sukcesywnie prowadzone są prace przy ogrodzeniu zewnętrznym ogrodu. Zwieńczeniem pewnego etapu jest wykonanie i montaż bramy wjazdowej w sektorze II. W miejsce wcześniejszej tzw. Zielonej Bramy zamontowano na nowo bramę, również w kolorze zielonym. Tuż za bramą zamontowano tablicę ogłoszeniową.

Aby obejrzeć zdjęcia kliknij TUTAJ

sobota, 07 listopad 2020 20:36

Nie lekceważmy zagrożenia

Drodzy działkowcy i sympatycy naszego Ogrodu. Nie lekceważmy obecnego stanu epidemiologicznego. Wiadomość przykra: mamy już wiedzę, że co najmniej troje działkowców jest zarażonych koronawirusem i chorobę przechodzą objawowo. W związku z tym, że osoby te w ostatnim miesiącu nie przebywały na terenie ogrodu z ich powodu nie zaistnieją nowe zagrożenia.

niedziela, 01 listopad 2020 11:40

Porządkowanie działki

Jesień, zima i wiosna to dobry okres czasu na porządkowanie terenu działki. Zakończone zostały prace uprawowe, warzywa i owoce powędrowały do spiżarni, pora zająć się przeglądem drzew i krzewów owocowych oraz ozdobnych.

niedziela, 01 listopad 2020 10:42

Zamykajmy bramy - jesień 2020 r.

Kończy się sezon działkowy, zostały już zabrane kontenery na śmieci, z powodu warunków atmosferycznych charakteryzujących się większą ilością opadów pogorszył się stan dróg ogrodowych stąd zostały zamknięte furtki i bramy.

piątek, 30 październik 2020 12:17

Zagrożenia epidemiologiczne wciąż aktualne

Nasilająca się epidemia i wprowadzane restrykcje skutkują znacznymi ograniczeniami w funkcjonowaniu wielu dziedzin życia społecznego. Skala zakażeń, a w szczególności liczba osób obejmowanych tzw. kwarantanną, zaczyna również wpływać na funkcjonowanie PZD.

czwartek, 29 październik 2020 19:57

Informator Działkowca listopad/grudzień 2020 r.

W najnowszym Informatorze działkowca m.in. o nowelizacji ustawy prawo budowlane, zmianie telefonicznych  dyżurów prawnych w PZD, wyłączeniach prądu na zimę, zasadach bezpieczeństwa w ROD w czasie epidemii oraz zakazie dokonywania nasadzeń na terenach wspólnych ROD. informator działkowca dostępny po kliknięciu

czwartek, 29 październik 2020 13:43

Korzystny wyrok NSA w sprawie stawek za pobór wody

W dniu 30.09.2020 r. przed Naczelnym Sądem Administracyjnym w Warszawie zapadł korzystny wyrok w sprawie skargi kasacyjnej naszego Ogrodu na Decyzję Dyrektora Zarządu PGW Wody Polskie w kwestii  wysokości opłaty zmiennej za pobór wody. Nowa opłata zmienna wynosić będzie 0,05 zł/m3).