Na ból zęba

Boli nas ząb i nie wiemy, jak poradzić sobie z tym nieprzyjemnym uczuciem? Nieunikniona będzie wizyta u dentysty, jednak zanim do niej dojdzie warto samodzielnie zrobić domowy "środek przeciwbólowy". Dzięki naturalnym składnikom naturalnie pozbędziemy się bólu.

Wystarczy, że zaopatrzycie się w mielone goździki (wystarczy pół łyżeczki), a do tego w taką samą ilość oleju kokosowego. Należy zmieszać składniki ze sobą tak, by powstała jednolita pasta. Warto użyć pipety, by zaaplikować ją w problematyczne miejsce. Do uzyskania pożądanego efektu czynność należy powtarzać kilka razy dziennie (najlepiej trzy). Ból powinien ustąpić albo przynajmniej nieco zmniejszyć nasilenie.


Olej kokosowy słynie z wielu prozdrowotnych właściwości. Naukowcy twierdzą, że pomaga uśmierzyć ból, walczyć z przeziębieniami (ma właściwości antybakteryjne), a dodatkowo skutecznie rozprawia się z komórkami rakowymi. Co więcej, ma bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym i spożywczym. Z kolei goździki zawierają eugenol, który znacząco łagodzi ból.