czwartek, 16 wrzesień 2021 14:46

Zakup pilota do bramy

W ostatnim czasie zaczynają pojawiać się pytania o cenę zakupu pilota do bramy zamontowanej przy główny wjeździe na styku Sektora nr IV i III. Informuję, że pierwsza partia 300 pilotów została dostarczona w cenie 48 zł za sztukę. W kolejnych partiach dostawca obniżył cenę do 45 zł i w takiej cenie były przekazywane działkowcom. W przyszłości również piloty będą przekazywane zainteresowanym działkowcom w takiej cenie po jakiej Zarząd ROD dokona ich zakupu.

czwartek, 02 wrzesień 2021 12:55

Konkursy z okazji Dni Działkowca 2011

W związku z nadal utrzymującym się stanem pandemii i prognozowanymi zagrożeniami uniemożliwiającymi zorganizowania spotkania integracyjnego z okazji Dni Działkowca (zabawy dzieci, tańce dorosłych) do czasu poprawy sytuacji Zarząd ROD odstąpił od organizacji takiej imprezy. W klasycznym wydaniu nie są również organizowane Dni Działkowca w Okręgu. Ogłoszona tam dwa konkursy w których można wziąć udział. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej Okręgu pod adresem: https://ozpzd.olsztyn.pl/ lub czytaj TUTAJ

czwartek, 26 sierpień 2021 15:56

Autobus linii 510 relacji Biskupiec - Olsztyn

Od sierpnia br. kursuje z Biskupca do Olsztyna i odwrotnie (wzdłuż ogrodzenia naszego ogrodu) autobus linii 510. Z rozkładem jazdy można zapoznać się pod adresem: https://biskupiec.pl/images/_2021/07/510_liniowy.pdf  lub klikając TUTAJ

sobota, 31 lipiec 2021 21:25

Pilot do bramy głównej

Od kilku dni testowana jest nowo zamontowana brama na drodze głównej (wjazd z kierunku Sektora nr IV). Jest ona otwierana za pomocą pilota. Brama oświetlona jest latarnią i monitorowana przy użyciu kamery. Pilot do bramy można nabyć w biurze Zarządu ROD w każdy wtorek i czwartek w godz. 9.00 - 17.00 w pozostałe dni po uzgodnieniu z wiceprezesem Zdzisławem. Cena pilota uzależniona jest od partii dostawy. Aktualnie wynosi 45 zł.

czwartek, 29 lipiec 2021 14:36

Opłata ogrodowa za wywóz śmieci

W dniu dzisiejszym tj. 29.07.2021 r. na adres Prezesa ROD wpłynął anonim, w którym autor w imieniu działkowców z "wszystkich działek" domaga się upublicznienia faktur, umów i innych dokumentów dotyczących kosztów wywozu odpadów komunalnych za 2020 r. Dokumenty takie Zarząd ROD udostępnia Komisji Rewizyjnej natomiast z uwagi na zawartość w nich danych osobowych osób świadczących usługi i obowiązujące przepisy RODO nie może ich udostępnić do ogólnego wglądu działkowców. Ustalenie wysokości opłaty na rok obecny związane jest z bilansem otwarcia funduszu na rok bieżący, prognozą kosztów do poniesienia w obecnym roku i podzieleniu wysokości tych kosztów na ilość działek. Zmniejszenie wysokości opłaty związane jest z faktyczną ilością wywożonych odpadów. Zarząd ROD apeluje do działkowców o zwiększenie czujności i zwracanie uwagi aby na teren ogrodu nie były wwożone odpady nie pochodzące od działkowców.

Zgodnie z art. 33 ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych Zarząd ROD przedstawia sprawozdanie finansowe z prowadzenia ogrodu w 2020 r. Treść sprawozdania zamieszczono w Zakładce Dokumenty/Inne. Po usunięciu problemu technicznego dostępny będzie link przekierowujący bezpośrednio do tego dokumentu.

W dniu 03.07.2021 r. odbyła się Konferencja Delegatów ROD. Zatwierdzono najważniejsze dokumenty do funkcjonowania ogrodu w 2021 r. , w tym zadania inwestycyjno-remontowe oraz wysokości opłat ogrodowych. Skany tych dokumentów są już zamieszczone na stronie internetowej ROD. Zgodnie z Uchwałą nr 23/2021 Zarząd ROD został upoważniony do zwolnienia działkowców posiadających więcej niż jedną działkę (na ich pisemny wniosek złożony do 30.07.2021 r.) z opłaty za wywóz odpadów z dodatkowych działek. Szczegóły poniżęj oraz w Zakładce Dokumenty/Dokumenty z konferencji.

UCHWAŁA Nr 23 /2021

Konferencji Delegatów

ROD „Na Wójtowej Roli” w Klebarku Małym 29 z dnia 03.07. 2021 r.

 

w sprawie upoważnienia Zarządu ROD do zwolnienia działkowców z opłaty ogrodowej za wywóz śmieci w 2021 r.

 

Konferencja Delegatów ROD „Na Wójtowej Roli” w Klebarku Małym 29 upoważnia Zarząd ROD do udzielania zwolnienia z opłaty ogrodowej z tytułu wywozu śmieci z terenu ROD w 2021 r. na podstawie pisemnego, uzasadnionego wniosku działkowca posiadającego prawo do więcej niż jednej działki.

                                                                                                                                                                 § 1

Powyższe zwolnienie może być dokonane po wcześniejszej wizji lokalnej przedmiotowej działki. Wizji lokalnej dokonują przedstawiciele Zarządu ROD.

§ 2

Rozpatrzeniu przez Zarząd ROD podlegają wyłącznie wnioski można złożone w terminie określonym w § 2 Uchwały nr 8/2021 Konferencji Sprawozdawczej Delegatów ROD
„Na Wójtowej Roli” w Klebarku Małym z 03.07.2021 r.

§ 3

Niniejsza uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Klebark Mały, dnia 03.07.2021 r.

czwartek, 24 czerwiec 2021 11:33

Szkolenie nowych działkowców w lipcu 2021 r.

Serdecznie zapraszamy nowych działkowców do wzięcia udziału w "Szkoleniu dla nowych działkowców", które odbędzie się dnia 6 i 7.07.2021 r. w Olsztynie, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza przy ul. Mickiewicza 6.

Szkolenie odbędzie się:

6.07.2021  w godzinach 16:30-20:30 – część I

7.07.2021  w godzinach 16:30-20:30 – część II

Zakres materiału został podzielony na dwie części.

W związku z zapewnieniem wymagań sanitarnych związanych z obowiązującą epidemią COVID-19, prosimy o przybycie z własnymi maseczkami oraz przyborami do pisania. Liczba uczestników szkolenia jest ograniczona.

Prosimy o zgłaszanie udziału osobiście lub poprzez zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego. Zgłoszenia przyjmujemy drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub też telefonicznie pod numerem telefonu 89 527 55 12 wew. 25. Osobą odpowiedzialną za szkolenie jest instruktor ds. ogrodniczych Piotr Chmielewski Okręgu. Każdy z nowych działkowców będzie zobowiązany do odbycia takiego

W szkoleniu mogą uczestniczyć tylko osoby wcześniej zgłoszone!