Pasta odbudowująca zęby

Jak zrobić domową pastę odbudowującą zęby

W naszej diecie możemy znaleźć mnóstwo cukrów, które powodują próchnicę i powstawanie ubytków zębów. Skutecznym sposobem na przeciwdziałanie takiej sytuacji jest mycie zębów po każdym posiłku. O ile pomoże to zahamować psucie się zębów, to niestety nie pomoże odbudować tych już zniszczonych. Tuta pomogą pasty odbudowujące. Przepis na domową pastę wzmacniającą i odbudowującą znajdziesz poniżej.

Czym różni się zwykła pasta do zębów od pasty odbudowującej? Zawartością substancji mineralnych i pierwiastków, które pomagają odbudować zepsute zęby. Oczywiście nie znaczy to, że taka pasta wyleczy dziury w zębach i wizyta u dentysty okaże się zbędna. Odbudowa jest jednak na tyle skuteczna, że zabezpieczy zęby przed dalszymi ubytkami.

Co jest potrzebne do przygotowania takiej pasty? Przygotuj 2 łyżki oleju kokosowego, 1 łyżkę sody oczyszczonej, 5 kropli olejku miętowego, jedną rozgniecioną tabletkę pierwiastków śladowych (lub 10 kropli jeżeli masz w postaci płynnej), 1 kapsułkę probiotyku w proszku.

 

Składniki umieść w małej misce i mieszaj tak długo, aż dokładnie się połączą. Następnie pastę przełóż do szczelnie zakręcanego pojemnika. Przechowuj w lodówce. Stosuj pastę do każdego mycia zębów (przynajmniej dwa razy dziennie).